Ayça Kaya Diyeti ile Zayıflayın

Ayça Kaya Diyeti ile Zayıflayın

Fazla kilolar insanların günlük hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Toplum içerisine giren insanlar fazla kiloları nedeni ile sıkılgan hissedebilir ve rahatsızlık duyabilir. Bu nedenle fazla kilolarımızı mutlaka vermeliyiz. Fazla kiloları vermek isteyen kadınların birçoğu ağır diyetler uyguladıklarından dolayı bir süre sonra diyeti bırakmakta ve daha sonra verdiği kiloların daha fazlasını almaktadırlar. İşte bu nedenle yapacağımız diyetler mutlaka vücudumuzu rahatsız etmeyecek bir düzeyde olması gerekmektedir. Şimdi size çok ağır olmayan fakat bir ayda sekiz kilo verebileceğiniz bir diyet programı sunacağım. Bu diyet diyetisyen Ayça Kaya tarafından hazırlanmış bir diyet programıdır.

Bu diyete göre olmazsa olmaz içecek sudur. Günde en az 10 bardak su tüketmek zorundasınız. Bu diyet listesinde öğle vaktinde protein ağırlıklı yemekler tüketmeniz önerilmektedir.

1.diyet listesi

Kahvaltı için 1 dilim yağsız beyaz peynir, maydanoz, tere, limon, 1 dilim kepek ekmeği yemeniz gerekir.

Öğle için 100 gram ızgara köfte, balık ya da et, yağsız yoğurt 1 kâse, 1 dilim kepek ekmeği yemek öğle için yeterlidir.

Ara öğün içinse domatesli peynirli tost, bir bardak yağsız yoğurttan yapılmış ayran, 1 adet portakal yemek yeterli olacaktır.

Akşam her diyet programında olduğu gibi hafif yiyecekler yememiz gerekir. 5 ila 6 kaşık sebze yemeği, 1 kâse salata, 1 kâse yağsız yoğurt, 1 dilim kepek ekmeği yeterli olacaktır.

2.diyet listesi

Kahvaltı için biraz müsli, 1 bardak ılık yağsız süt, 1 tane portakal yeterli olacaktır.

Öğle vaktinde çok az yağlı etli sebze yemeği, 1 kâse yoğurt, bol yeşil salata yemek kâfidir.

Ara öğünde badem, ceviz, fındık karışımını toplam bir avuç olacak şekilde tüketmek ve yanında da 1 bardak yağsız ılık süt içmek yeterli olacaktır.

Akşam içinse yoğurt, sebze çorbası, yeşil salata yeterlidir.

Bu diyet programlarından birisini uyguladığınız ve istikrarınızı koruduğunuz takdirde bir ay içerisinde oldukça zayıfladığınızı hissedeceksiniz. Ayrıca bu diyetin yanında sporda yaparsınız daha sağlıklı kilo vermiş olacaksınız.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir