Beyoncu’un Mucizesi Limonata Diyeti

Beyoncu’un Mucizesi Limonata Diyeti

Beyonce’un 2006 yılında rol alacağı bir film öncesi hazırlık amacıyla yaptığı limonata diyeti, bir ayda tam 20 kilo vermesini sağladı. Her ne kadar Beyoncu’un itirafıyla son adı çok daha sık duyulup özellikle kadınlar arasında moda haline gelse de aslında geçmişi 1940’lı yıllara dayanan Beyoncu’un limonata diyeti, dünyanın dört bir yanında sağlıklı bir şekilde kısa sürede kilo vermek isteyenlerin de gözdesi haline gelmiş durumunda.

Diyette Detoksla Vücutta Temizleniyor

limon-diyeti-ile-zayiflama.jpg

Kanı sulandıran aynı zamanda tam bir C vitamini deposu limon suyla birleştiğinde, yağların yakımında etkili oluyor. Metabolizmanın hızlanmasını da sağlayan limon ve su ikilisi hem kişiye gün içinde alması gereken suyu sağlarken hem de toksinlerin vücuttan atılımına yardımcı oluyor. Yani bu diyetle bir anlamda vücutta dekots etkisi yaratılarak arınma sağlanıyor. Düzenli olarak özellikle de sabahları kahvaltıdan önce aç karnına bir bardak ılık suya bir limon sıkıp içmek vücudun fazla yağlardan arınmasını sağlıyor.

Beyonce’un limonata diyeti ise bu kadarla sınırlı kalmıyor. Limon ve suyun yanında akçaağaç şurubu ve acı biberin de eklendiği bu kısa süreli diyette genellikle sıvı gıdalarla beslenilmesine, mümkün olduğunca katı gıdalardan kaçınılmasına dikkat etmek gerekiyor. Diyette çok zorlanıldığında sadece bir dilim buğday ya da çavdar ekmeği yenilmesine müsaade ediliyor.

limon-diyeti-nasil-yapilir.jpg

Bilimsel açıdan zayıflamada etkisi olduğunu gözler önüne serilen limon ile metabolizma dostu acı biberin buluştuğu diyette akçaağaç şurubu da önemli bir rol üstleniyor.

Diyette Kullanılan Malzemeler ve Ölçüleri

Beyoncu’un limonata diyetinde bir bardak oda sıcaklığında suyun içine 2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı katıksız, B derecesindeki akçaağaç şurubu ve bir tutam kırmızı acı biber atılarak karıştırılıyor. Bu karışımdan günde 6 ila 12 bardak arası bu karışımdan içilmesi tavsiye ediliyor. Gün içinde de sebze ve meyve suları içilebiliyor.

limon-diyeti-zararli-mi.jpg

Ancak sağlık sorunu bulunanların doktorlarına danışarak diyeti uygulamasında fayda var. Ayrıca uzmanlar etkisi pek çok kişi tarafından test edilip onaylanan diyeti uzun süre yapmamak gerektiği konusunda da uyarıyor.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir