Cildi Canlı Tutma Yolları

Cildi Canlı Tutma Yolları

Cildi canlı tutmak için mutlaka cildi beslemelisiniz. Cildi beslemek kan dolaşımını hızlı tutmak anlamına gelecektir. Zira cildin besin ihtiyacı kan dolaşımı ile sağlanmaktadır. Ayrıca cilde uygulanacak doğal kür ve maskelerle cildin canlılığı süreklilik kazanmaktadır. Cilt hücrelerinin canlı olması için mineral, vitamin ve besinler sürekli sağlanmalıdır.

Cildi tedavi etme

Neo sporin türü topikal ilaçlarla beyaz kan hücrelerinizi daha güçlü hale getirebilirsiniz. Beyaz kan hücreleri miktarlarla ve mikro organizmalarla oldukça çok fazla mücadele edecek ve cildinizi berrak tutacaktır. Cildiniz stratum bazale katkısı ile daha fazla bölünmeler yapacak ve canlı cilt hücrelerinin sayısı artacaktır.

Cildin vitaminlerle desteklenmesi

Bağışıklıkları güçlendirecek olan A ve C vitaminleri kalojen oluşumu ile daha doğal bir yüze sahip olmanızı sağlayacaktır. E vitamini ile birçok cilt hastalıkları engellenecektir. Ciltle birlikte saçlara ve tırnaklara etki ede biotin vücudu besleyen bir değerdir. Cildinizin nemini yeterli seviyede tutacak K vitamini ayrıca gözaltı morluklarını gidereceği için K vitamini içeren kremler ve jeller kullanılmalıdır. Ayrıca cildin çinko ihtiyacını karşılayacak bazı tablet ve besinler mutlaka tüketilmelidir.

Uyarı ve tavsiye niteliğinde Enzimler

Bro melain cildinizdeki ödemlere, ağrı ve sızılara, morarmalara ve ameliyat izlerine olumsuz etki eden bir enzimdir.

Gluko zamin ise tüm yaraların iyileşmesi süresince toksinlerin ve mikropların öldürülmesinde cilde yardımcı olur.

Glutomin dokudaki amino asiti salgılayarak yara iyileşmesini hızlandıracak proteinlerin üretimini artırır.

Arjinin enzimi yaraların onarılması ile birlikte bağışıklık fonksiyonlarını güçlendirir. Arjinin topikal veya ağız yolu ile alınmaktadır.

Centella asiatica veya aloe vera bitkisinden oluşan krem ve jeller yaraların daha hızlı iyileşme sürecini hızlandırmak için gerekli olan kalojeni üretir.

Tüm bu enzimler eczanelerde mevcut olup doktorunuzun izin verdiği ölçüde alınarak reçetesine uygun şekilde tüketilmelidir.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir