CİLT BEYAZLATMAK İÇİN MUCİZE PİRİNÇ UNU MASKESİ

CİLT BEYAZLATMAK İÇİN MUCİZE PİRİNÇ UNU MASKESİ

Pirinç, B vitamini gibi birçok besin açısından zengin bir kaynaktır ve cilt yapısının daha iyi olmasına yardımcı olur. Pirinç unu, pişmemiş, çiğ pirincin toz haline getirilmesi ile oluşur. Pirinç unu veya pirinç tozu çağlardan beri Asyalı kadınların en önemli güzellik sırlarından biri olmuştur. Kulağa ne kadar basit gelse de, gerçek ürünün inanılmaz güzellik faydaları vardır. Özellikle donuk ve koyu ciltleri canlandırmak için faydalıdır.

Pirinç unu, aldığınız günlük bronzluğu bile halledebilir, dışarıdaki kirliliği ve kiri önleyebilir ve cildinizi daha iyi ve daha parlak hale getirebilir. Çoğu kişinin bilgi eksikliği nedeniyle dikkate almadığı super bir güzellik ürünüdür.

PİRİNÇ UNUNUN CİLDE FAYDALARI

Ciltteki fazla yağı uzaklaştırır: Pirinç unu yüz paketleri kullanmak gözeneklerinizi sıkılaştırır ve cildinizi tonlandırır. Böylece yağ seviyelerini dengeler ve mat bir etki verir.

Yaşlanma belirtilerini azaltır: Pirinç, antioksidanlar açısından son derece zengindir. Bu antioksidanlar, erken yaşlanmaya neden olan elastaz adı verilen zararlı bir bileşiğin etkisine karşı koyar.

Cildi yatıştırır: Pirinç, doğası gereği anti-inflamatuar olarak bilinir ve cilt üzerinde yatıştırıcı bir etki yaparak kaşıntı ve iltihaplanma sorunlarına iyi gelir.

Cildi onarır ve aydınlatır: Pirinç ayrıca cildin doğal bariyerini korumada ve onarmada da etkilidir. Kirliliğe ve serbest radikallere karşı da korur. Güneşin verdiği zararı azaltır.

FARKLI ETKİLER İÇİN FARKLI PİRİNÇ MASKESİ TARİFLERİ

Eşit Cilt Tonu İçin Pirinç Unu Yüz Maskesi

Bir yemek kaşığı pirinç unu, bir çorba kaşığı yulaf
Bir çay kaşığı süt ve bir çay kaşığı bal alın.
Tutarlı bir macun oluşturmak için hepsini karıştırın. Uygulayın ve 10 dakika bekletin
Durulayın ve nemlendirin. En iyi sonuçlar için bunu haftada iki kez kullanın.

Bronzlaşmayı Gidermek İçin Pirinç Unu Yüz Maskesi

Bu maske, sadece yüz maskesi olarak değil, aynı zamanda vücut maskesi olarak kaullanılabilir. Ciltteki tüm eşit olmayan bronzluğu temizlemek için uygulanabilir. Pirinç, sütle birlikte ekstra bronzluk veya güneş yanığını engelleme de etkilidir. Çikolata tozu cildi daha da besler ve ayrıca erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.
Pirinç unu, çikolata tozu ve sütü makul miktarlarda alın
Düzgün macun yapmak için hepsini karıştırın
Bölgeye uygulayın ve 15 dakika bekletin
Durulayın ve nemlendirin. En iyi sonuçlar için her gün kullanın

Akneyi Azaltmak İçin Pirinç Unu Yüz Maskesi

Pirinç unu paketleri, ciltteki yağ seviyelerinin korunmasında son derece faydalıdır. Ayrıca ciltteki daha az yağ, siyah nokta, beyaz nokta ve akne gibi durumların kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Hint yağı, cildi yatıştıran ve daha yumuşak hale getiren mantar önleyici ve iltihap önleyici özelliklere sahiptir.
Bir yemek kaşığı pirinç unu alın. Dört damla hint yağı ekleyin
Birkaç damla gül suyu ekleyin.
Kalın bir macun yapmak için hepsini karıştırın
Uygulayın ve 5 dakika bekletin. Durulayın ve nemlendirin.
En iyi sonuçlar için haftada üç kez kullanın

Cilt Parlatmak İçin Pirinç Unu Yüz Paketi

Yeşil çayın antioksidanlar açısından zengindir ve cildi temizlemek için içeriden iyi çalışır. Bununla birlikte, pirinç unu yüz paketi yapmak için kullanıldığında özellikleri artar. Cildi temizler ve daha parlak hale getirir.
Bir poşet yeşil çay, bir bardak sıcak suya koyarak demleyin.
iki yemek kaşığı pirinç unu ve bir çay kaşığı limon suyunu çayın içerisine ekleyin ve macun oluşturun
Uygulayın ve 15 dakika bekletin. Durulayın ve nemlendirin
En iyi sonuçlar için bunu haftada iki kez kullanın.

Cilt Beyazlatmak için Diğer Pirinç Unlu Yüz Maskesi Tarifleri

  • Domates ve Pirinç Unu Maskesi

Bir adet domatesi rendeleyin ve suyunu çıkarın. Bir kaseye bir yemek kaşığı pirinç ununu alın ve üzerine bir yemek kaşığı domates suyu ekleyin. Ayrıca yeterli miktarda su ekleyin. Birlikte karıştırın ve bir macun hazırlayın. Bunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın, nazikçe masaj yapın ve 15-20 dakika cilt üzerinde tutun. Sade su ile durulayın. Bu pirinç unu yüz maskesini haftada iki veya üç kez tekrarlayın.

  • Vitamin E ve Pirinç Unu Maskesi

Küçük bir karıştırma kabına bir yemek kaşığı pirinç unu alın ve birkaç damla E vitamini yağı ve gül suyu ekleyin. Pürüzsüz bir macun yapmak için her şeyi iyice karıştırın. Bunu tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve doğal olarak kurumasını bekleyin. Sade su ile yıkayınız. Bu pirinç unu yüz maskesini haftada iki kez tekrar uygulayın.

  • Daha Aydınlık Ciltler İçin Patates ve Pirinç Unu Yüz Maskesi

Patates püresi hazırlamak için bir patatesi ince rendeleyin. Bir kaseye bu patates püresinden bir yemek kaşığı alın ve üzerine bir yemek kaşığı pirinç unu ekleyin. Ayrıca biraz bal ekleyin ve tüm malzemeleri karıştırın. Tüm yüzünüze ve boynunuza parmak uçlarınızla nazikçe masaj yaparak uygulayınız. Doğal olarak kurumasını bekleyin ve ardından her şeyi temizlemek için tatlı su kullanın. En iyi sonucu almak için haftada iki kez cilt beyazlatma için bu pirinç unu yüz maskesini tekrarlayın.

Gözdeki Koyu Halkaları Gidermek İçin Pirinç Unu Yüz Paketi

Bir yemek kaşığı pirinç unu ile bir yemek kaşığı buğday unu alın
Bir domatesin suyunu ve iki patates kabuğu alın
Kalın bir macun oluşturmak için her şeyi ezin
Göz çevresine uygulayın
Üzerine patates kabuklarını koyun
Kuruyunca durulayın
En iyi sonuçlar için bunu haftada iki kez kullanın.

PİRİNÇ UNU MASKESİ NEDEN İŞE YARAMAYABİLİR?

Ekstraktlar, bir bitkinin (bu durumda pirinç) bir sıvı içinde saatlerce bekletilmesiyle yapılır. Elde edilen ekstrakt, ferulik asit veya fitik asit gibi daha yüksek konsantrasyonda biyoaktif bileşenlere sahiptir.

Nasıl yapıldığına bağlı olarak, nihai üründe bu bileşenlerin değişen seviyelerine sahip olabilirsiniz. Ancak özütler genellikle bitkinin kendi içindeki bileşen miktarından çok daha güçlüdür.

Cildinize sadece ev yapımı pirinç unu veya pirinç kepeği ezmesi uygulayarak yeterli ferulik asit veya fitik asit elde edip edemeyeceğinizin bilinmiyor.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir