Cilt Lekelerine Özel Maske Tarifleri

Cilt Lekelerine Özel Maske Tarifleri

Cilt lekeleri günümüzde yüzlerce insanın dert yandığı bir çeşit hastalıktır. Özellikle de ergenlik yıllarında ortaya çıkması bir çok bayanının canını sıkmaktadır. Ancak yine cilt lekelerinin oluşmasında bizlerinde çok hatası var. Yüzümüze çıkan sivilceler ile oynarsanız, onları koparırsanız bunlar zamanla cildinize leke haline gelirler. Bunlara ek olarak güneşte uzun süre kalırsanız yine cildinizde lekelerin oluşmasının önünü açmış olursunuz.

Özellikle yazın çarşıya bile çıkarken mutlaka cildiniz için gerekli koruyucuları kullanmalısınız. Nemlendiriciler ve bakım ürünlerini kullanırken de dikkatli olmalı bitkisel olanları seçmelisiniz. Cildinizdeki lekeleri giderebilmeniz açısından gerekli olan maske tariflerini şimdi paylaşacağız.

Cilt Lekeleri İçin Tarçın ve Bal Maske Tarifi

Bu maske özellikle de zamanla lekelenmiş, sivilcelenmiş ve aknelere maruz kalmış ciltler için çok faydalıdır.

Bal anti bakteriyel özelliği sayesinde sivilcenin oluşumunda etkili olan bakteri oluşumunu önemli ölçüde engellemektedir ve doğal antibiyotik olarak da bilinmektedir. Yine bal ve tarçın ikilisi cildinizdeki mikropları ortadan kaldırır ve oldukça güzel bir görünüm sağlar.

Malzemeler: 1,5 yemek kaşığı kadar bal ve 2 çay kaşığı kadar tarçın

Tarçın ile balı güzel bir şekilde karıştıracaksınız ve daha önceden de temizlemiş olduğunuz bir havlu ile kurutmuş olduğunuz cildinize uygulamalısınız. Yaklaşık olarak 15 dakika bekleyin ve ılık su ile temizlik işlemini gerçekleştirin.

Bal ve Çilek İle Yüz Lekelerini Ortadan Kaldırın

Cilt lekeleri için oldukça güzel bir şekilde önerilmekte olan portakala ve limonun aksine asitli yapısı sebebi ile cildinizi beyazlatmakta olan çileği de kullanmanız mümkün olmaktadır.

Portakal asit içermekte olan çilek gözeneklerinizi güzel bir şekilde temizler ve cildinizde akne oluşmasının önüne geçer ayrıca cildinizin çok daha pürüzsüz bir görünüm almasına olanak tanımaktadır.

Çilek ve bal maskesini yapabilmeniz için gerekli olan malzemelerimize geçelim.

Malzemeler: Birkaç tane temiz çilek ve iki buçuk kaşık kadar bal.

İlk olarak çilekleri tahta ir kaşık ile ezmelisiniz. Sonrasında da balı ekleyerek güzel bir şekilde karıştırmanız gerekiyor. Yine maskeyi de yüzünüze güzel bir şekilde yedirerek sürdükten sonra da 15 dakika kadar beklemeniz yeterli olacaktır.

Sonrasında da ılık su ile temizlemelisiniz. Kuruluğunu da önleyebilmeniz açısından nemlendirici kullanmanız sizin için iyi olacaktır. Eğer ki çok lekeniz var ise bu maskeyi de bir ay içerisinde 4 sefer uygulamanız yeterli olacaktır.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir