Doğa Eczanesinden Baş Ağrısına İyi Gelen Kürler

Doğa Eczanesinden Baş Ağrısına İyi Gelen Kürler

Günümüz insanın en büyük problemlerinden biri de baş ağrısıdır. Gürültülü ortamlarda bulunmak, düzensiz uyku uyumak, vücudumuzu gereğinden fazla yormak ve en önemlisi de stres gibi etkenler baş ağrısına neden olabilir. Bu yüzden bu problemi çözüp yaşam kalitemizi arttırmak hem bizim için hem de çevremiz için oldukça önemlidir. Çünkü baş ağrısı yüzünden oldukça sinirli ve asabi olabiliriz. Doğal olarak bu da çevremize ve ailemize karşı davranışlarımızda biraz dikkatsiz olmamıza neden olabilir.

Birçok insan yan etkisini bilmediği ilaçlar kullanmakta ve dolayısıyla bu durumda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Fakat doğa ananın bizlere sunmuş olduğu ve baş ağrısına iyi gelen kürler mevcut. Neden bunlardan faydalanmayalım ki?

bas-agrisi-icin-cozum-onerileri.jpg

İşte, baş ağrınızı kökünden çözecek olan ve hiçbir yan etkisi bulunmayan tamamen doğal kürler:

Artık Strese Son

Birçoğumuzun günlük yaşamda karşılaştığı sıkıntılı durumlar yüzünden gerilmesi ve strese kapılması sonucunda baş ağrısı oluşmaktadır. Hepimizin bu tür durumlarda bizleri sakinleştirecek, sinirlerimizi yumuşatıp bizleri gevşetecek bir çözüme ihtiyacı var. Doğada baş ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler bulunmaktadır ve o bitkilerden biri de Lavanta’dır. Tabi ki bütün olarak değil, bizim ihtiyacımız olan yağıdır. Herhangi bir aktardan kolaylıkla elde edebileceğiniz lavanta yağını avucunuza sürüp şakak bölgenizi ovaladıktan sonra baş ağrınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

lmigren-agrisina-bitkise-cozum.jpg

Migren için Birebir

Migren yüzünden saatlerce başınız ağrıyor ve bu dayanılmaz baş ağrısına bitkisel çözüm arıyorsanız tam da size göre bir önerimiz var. Önce nane yapraklarını ılık suda dinlendiriyorsunuz ve dinlenen yaprakları alıp başınızın ağrıyan yerlerine hafifçe bastırıp masaj yapar gibi ovalıyorsunuz. Ya da naneleri ağrıyan bölgelere koyup bandaj ile sabitleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi oldukça basit bir çözüm.

Katlanılamayacak Baş Ağrıları için

biberiye-cayi-faydalari.jpg

Katlanılamayacak derece baş ağrınız varsa ve bir türlü kurtulamıyorsanız sizlere biberiye çayını öneriyoruz. Bir tutam biberiyeyi bir litre kaynamış suyun içine atıyorsunuz. On dakika demini alması için bekliyorsunuz. Demini aldıktan sonra soğumaya bırakıyorsunuz. Başınız ağrıdığı zaman bu soğuk çayı içtiğinizde baş ağrınızın bir anda ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Görmüş olduğunuz gibi doğa, problemlerimizi çözmemiz adına birçok çözüm sunuyor. Bizim yapmamız gereken ise sadece ona güvenip nimetlerine kucak açmak.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir