Doğal Yollarla Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

Doğal Yollarla Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

Özellikle kadınlar için vücudun ayrılmaz bir parçası olan saçların bakımı da son derece önemli ve zor bir süreçtir. Uzun ve sağlıklı saç hayalinde olan kadınlar bunun için her yolu denerken, saçı yıpratacak ve saça zarar verecek dış etkenleri de kullanmaktan geri kalmazlar.

Sağlıklı ve doğal yollarla uzayan saçlara sahip olmak için aşağıda yazacağımız önerileri düzenli olarak uygulamaya özen göstermelisiniz.

Yumurta akı: vücudumuza ve cildimize onlarca faydası bulunan yumurta tüketim besini olarak kullanıldığı kadar cilt ve saç bakımı için de sıklıkla kullanılıyor. Çoğu kadın tarafından bilinen ve sıklıkla kullanılan yumurta akı kadınların saç bakımında vazgeçemediklerindendir. Yumurta akı saça sürüldükten sonra saç streç filmle  sarılır ve birkaç saat bekledikten sonra streç film çıkartılarak yıkanır. Bu yöntem sayesinde ışıl ışıl parlayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Su: Günde ortalama 1,5-2 litre tüketmemiz gereken ve yaşam kaynağımız olan su, hem vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar hem de saçlarımızın güçlü olmasını sağlar. Vücudumuzdaki su oranı dengede kaldıkça saçlarımız da içten dışa doğru nemlenir ve yumuşak ve bakımlı bir görünüme sahip olur.

Düzenli Beslenme: Düzenli beslenme sağlığımızı koruyacağı gibi, saç tellerimize de olumlu katkıda bulunur. Vücudumuza giren protein içeren besinler, saçlarımızın hızlı uzamasını ve saç tellerimizdeki sayıda artış olmasına neden olur.

Doğal Saç Kremi Kullanımı:  Uzun saça sahip olmak için saç derimizin ve saçlarımızın da sağlıklı olması gerekmektedir. Bu nedenle saçlarımızı haftada en az bir kere doğal saç kremi ile yıkamalıyız. Saç kremlerinin kesinlikle kimyasal madde içermemesi gerektiğini söylememize gerek yok sanırım.

Soğan: Rahatsız edici bir kokusu olsa da yemeklerimizin vazgeçilmezi olan soğanı, haşlayıp, soğuduktan sonra da suyunu saçımıza uyguladığımızda parlak ve sağlıklı saçlara sahip olma yolunda ilerlemeye devam ediyoruz demektir. Kokusu nedeniyle çekingen kalabilirsiniz; ama en azından hafta sonu deneyerek farkı kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Elma Sirkesi: Yine kokusu yönünden rahatsız edici olsa da elma sirkesini durulandığınız suya 2-3 damla koyarak bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Bu kadar sirke çok da rahatsız edici bir kokuda olmayacaktır.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir