Elma Sirkesi İle Kilo Verin

Elma Sirkesi İle Kilo Verin

Elma sirkesi kilo kaybetmenize yardımcı olabilir. Bu makalede elma sirkesi ile kilo verme konusunda sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Eğer kilo vermek istiyorsanız mutlaka yolunuz elma sirkesinden geçecektir. Elma sirkesini her gün aç karna bir bardak suya bir kaç damla damlatmak kaydı ile tüketirseniz; iştahınızı kapatabilir. İştahın kapanması zaten başlı başına kilo verme sürecini başlatır. Çünkü insanlar hiç bir hareket yapmasalar dahi, enerji harcarlar. Organlar sürekli olarak çalışmaktadırlar ve çalışma sadece enerji ile olur. Yani başka bir deyişle kalori harcamakla olur. İkinci yarar kilo vermek isteyenler için, elma sirkesinin çok az kalori barındırmasıdır. Yani elma sirkeli su içerseniz kalori almazsınız. Bir kaşık elma sirkesinde sadece 3 kalori vardır. Yetişkin bir insanın günde 2000-4000 kaloriye ihtiyacı vardır.

Elma Sirkesi Kilo Verdirir mi?

Japonya’daki obez yetişkinlere elma sirkesi verilmiştir. Gruplar sirke içmişlerdir miktarı ise, günlük 1 çorba kaşığı veya 2 çorba kaşığı ölçüsünde olmuştur. Elma sirkesi içenler 12 hafta sonra kilo kaybına uğramışlardır.

Elma sirkesi ve kan şekeri İlişkisi

İster şeker hastalığı, prediyabetiniz olsun ister sadece kan şekerinizi kontrol altında tutmaya çalışıyor olun;  elma sirkesi sizlere bu konuda yardımcı olabilir. F.G.D dergisinde yapılan bir araştırmaya göre, tip 2 diyabet için risk altındaki yetişkinlerin, kontrol grubuna kıyasla, 12 hafta boyunca günde iki kez 1 çorba kaşığı sirke içtikten sonra, bir miktar daha düşük açlık kan şekeri seviyelerine indiğini gösteriyor ki bu oran %9 civarında… Bu elma sirkesinin kan şekeri ve insülin düzeyleri üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini düşündürmektedir. Bu çalışmadaki insanlar kilo almadıysa da, kan şekeri seviyelerinin kontrol edilmesine yardımcı olmak için öğle ve akşam yemeğinden önce elma sirkesinden bir çorba kaşığı denemelidirler.

Elma Sirkesinin Sağlık Faydaları

Elma sirkesinin de trigliseritleri düşürdüğü, kolesterol düzeylerini iyileştirdiği ve karaciğerdeki yağ depolarını azalttığı gösterilmiştir. Deney farelerine (diyabetli ve diyabetli olmayan) dört hafta boyunca elma sirkesi verilmiştir. Farelerde trigliserid oranları ve LDL’de  kolesterolde bir azalma görülürken iyi kolesterol dediğimiz  HDL seviyelerinde ise artış gözlemlenmiştir.

Elma sirkesi Dişleri Nasıl Etkiler

Elma sirkesini içecekseniz, dişlerinizi korumak için suyla inceltin. Yani bir bardak suya 3-5 damla yeterlidir. Uzmanlara göre, elma sirkesi en az gazlı içecekler kadar asitli seviyeye sahiptir. Bu yüzden elma sirkesi kullanacaksanız sulandırın ve dişlerinizle temasını en aza indirin.

Metabolizmanızı Artırmak İçin Elma Sirkesi

Kilo vermenin önündeki en büyük engel; metabolizmanın yavaş çalışmasıdır. Kilo vermek isteyenler, öncelikle metabolizmayı hızlandırmalıdırlar. Elma sirkesi sizin metabolizmanızı hızlandırabilir. tüm salatalarınızda elma sirkesine yer verin. Sabah aç karnına bir bardak ılık suya 3-5 damla elma sirkesi kattığınız suyu için ve 15 dakika sonra kahvaltı edin.

Etiketler
Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir