En Kuru Saçı Bile Yumuşatacak Evde Yapabileceğiniz 3 Kür

En Kuru Saçı Bile Yumuşatacak Evde Yapabileceğiniz 3 Kür

Yaz aylarında saç bakımı ayrı bir özen gerektiriyor. Tatilde deniz, kum ve güneş derken saçlarımız tüm canlılığını yitiriyor. Tatile gidemediyseniz üzülmeyin. Sıcak havalarda saçlar sürekli fön tutulmuş gibi yanıyor ve günlük yapılan banyolar sonrası saç doğal nemini kaybediyor. Yani kısaca, yaz saçlarımızı sevmiyor.

Ekstra bakım isteyen saçlarınıza her evde bulunan veya kolayca temin edebileceğiniz ürünlerle doğal saç bakım maskeleri hazırlayarak canlılık sağlayabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız maskeler, satın alacağınız ürünlerden hem daha hesaplı hem de daha doğal olacaktır. En kuru saçları bile yumuşatacak saç bakım kürlerimizi öncelikle haftada 2 uygularsanız daha kısa sürede sonuç alırsınız.

Zeytinyağı İçerikli Kürler

sac-bakimi-icin-etkili-ipuclari.jpg

Zeytinyağı, saç için yüzyıllardır kullanılan bir malzemedir. Saça yumuşaklık ve parlaklık veren zeytinyağını, sarımsak ile karıştırarak dökülmeleri önleyici ve saçı gürleştirici bir kür elde edebilirsiniz. Dövülmüş sarımsak ve zeytinyağını 15 dakika beklettikten sonra saç diplerinden başlayarak tüm saça uygulayın. Bone veya poşet geçirip mümkün olduğunca saçınızda bekletin. Fazla bekletmenin zararı olmaz ancak yaz aylarında uygulanması zor olabilir.

Çırpılmış bir adet yumurtayı, 1 kaşık zeytinyağı ve iki kaşık mayonez ile karıştırarak saçınıza sürün ve 15 dakika bekletin. Sonrasında her zamanki gibi şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Bu kür sayesinde saçınız ipek gibi yumuşak ve parlak olacaktır. Ancak yarım saatten fazla uygulanmaması gerekir.

sac-kuru-tarifleri.jpg

saç maskesi yumurta ve zeytinyağı karışımına avokado da ekleyebilirsiniz. Yumurta, zeytinyağı ve avokadoyu mikser yardımıyla iyice karıştırıp macun kıvamına getirin. Sonrasında tüm seçe ve özellikle saç uçlarına uygularsanız kırıklarınızın da onarılmasına katkıda bulunur. 5-10 dakika sonrasında bol su ile akıtın ve her zamanki gibi saçınızı yıkayın.

Ballı Muz Maskesi

Ezdiğiniz muzu 3 kaşık bal ile karıştırarak saçınıza uygulayabilirsiniz. Bu karılıma birkaç damla badem yağı da eklemek mümkün. Saçı yumuşatıp canlandırdığı kadar saç derisini besleyen bu maskeyi uyguladıktan sonra saçlarınızı yıkayın ve doğal kurutmaya bırakın.

saclar-icin-kur-onerileri.jpg

Aloe Vera Maskesi Tarifi

Son dönemlerin gözde bitkisi aloe Vera, yenileyici özelliği ile saç bakımı doğal ürünlerinde de sıklıkla kullanılıyor. Aloe vera özünü saç kreminiz ile karıştırarak saç derinize masaj hareketleri ile uygulayabilirsiniz. Yarım saat bone veya poşete sarılı beklettiğiniz saçlarınızı sonradan şampuanla yıkayın. Bu karışımı her gün duş sırasında kullandığınız saç kremi yerine de kullanabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir