Evde Hızlı Karın Kası Yapma Egzersizleri

Evde Hızlı Karın Kası Yapma Egzersizleri

Sıkı bir diyet ve düzenli beslenmeye ek olarak spor salonuna gitmeden düzenli bir şekilde evde hızlı karın kası yapma egzersizleri uygulayarak dümdüz ve kaslı bir karına sahip olabilirsiniz. Karın bölgesinde oluşan yağlar erimemek için inat etse de düzenli yapılan egzersizler karşısında erimekten ve yerini kaslara bırakmaktan başka şansı kalmıyor. Şimdi sizler için hazırladığımız evde hızlı karın kası yapma egzersizlerini anlatmaya başlayalım. Egzersizlere başlamadan önce yere bir spor minderi yoksa bir battaniye sermeyi unutmayınız.

1.Hareketimiz yere düz bir şekilde uzanıp elimize aldığımız bir topu ya da 1 litrelik su dolu pet şişeyi dümdüz yukarıya doğru tutarak 12 kez 2 set olmak kaydıyla mekik çekiyoruz.

2. Hareketimiz yerde dümdüz uzanırken bacaklarımızı dizden büküp masa pozisyonuna getiriyoruz ve mekik hareketini 12 kez 2 set olarak tkrar ediyoruz.

3. Hareketimize yine yerde uzanarak devam ediyoruz. Öncelikle iki elimizi popo altında birleştirip ayaklarımızı dizden bükmeden kaldırabildiğimiz kadar yukarıya doğru kaldırıp indiriyoruz. Özellikle alt karın yağlarını eriten ve kas oluşumunu hızlandıran bu egzersizi 12 kez 2 set halinde tekrar ediyoruz.

4. Hareketimiz ise yine sırt üstü olan hareketler gurubundan. Ellerimizi boyun altında birleştirerek boynunu destekledikten sonra sağa doğru yan mekik çekerken sol dizimiz karnımıza doğru çekerek dirseğimize temas ettiriyoruz sonra aynı işlemi sol tarafa doğru yaparken bu kez sağ dizimizi karnımıza doğru çekip sol kol dirseğimize değdiriyoruz. Bu hareketi 3 set 10 kez olmak üzere tekrar ediyoruz. Bu hareket sayesinde yan karın yağlarımız sıkışıp hızla erirken yerini yan karın kaslarına bırakacaktır.

5. Hareketimiz yüz üstü yere yattıktan sonra kollarımız üzerine kalkarak önce sağ tarafa doğru belimizi çevirirken sol dizimiz karnımıza doğru sol tarafa doğru dönerkende sağ dizimizi karnımıza doğru çekiyoruz. 3 set 12 kez bu hareketi tekrar etmenizde fayda var.

6.Hareketimiz için tekrar sırt üstü yere uzanıyoruz ve kollarımızı ileri doğru uzatıyoruz. Sırt kürek kemiklerimizin yerle olan temasını kesecek kadar yukarıya doğru çıkarken aynı anda iki bacağımızı da dizlerimizi bükmeden omuz hizamıza kadar yukarı kaldırıp ayakları ve kafamızı hiç yere koymadan ileriye ve geriye doğru hareketi 12 kez 2 set olmak üzere tekrar ediyoruz. Bu hareket sayesinde bütün karın kaslarınız çalışmış olacak.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir