Gripten Daha Erken Kurtulun

Gripten Daha Erken Kurtulun

Grip ve nezle hemen herkesin ortak derdi… Bir hafta boyunca eklem ağrılarından tutun burun akması, baş ağrısı gözlerin sulanması verimliliğimizi düşürdüğü gibi, enfeksiyonu çevremizdekilere de bulaştırma riski yüksek olduğu için dışlanmak da var işin içinde…

Pekiyi gripten ve nezleden korunmanın yolları yok mu?  Bu yazımızda sizlere  gripten daha erken kurtulmak veya hiç yakalanmamak için bazı doğal öneriler sunacağız. Solunum sistemimizi çökermeye çalışan virüs kaynaklı gripten korunmak için önce:

1. Gribe ne iyi gelir sorusunun birinci cevabı şudur: Yiyecek ve içeceklerimize dikkat edeceğiz. Şöyle ki; grip olduğumuzda bol bol su içeceğiz ve sebze çorbaları tüketeceğiz. Böylece virüsle savaşan vücudumuz, zor besinleri öğütmek için ek enerji sarf etmeyecektir.

2. Gribe ne iyi gelir sorusunun ikinci cevabı şudur: Baharatlı sıcak zencefil çayı içeceğiz. Bu çay mide sıkıntıları olanlar için birebirdir. Mide ekşimesi ağrısı ya da iltihaplanması durumunda bile zencefil çayı yararlıdır. Grip kaynaklı kas ağrıları bitecek ya da azalacaktır.  Kas dokusunun akut enflamasyonu, çeşitli proteinler gibi vücudumuzun bir nevi tepkisidir ve beyaz kan hücreleri, gribe neden olan virüsün öldürülmesi için var gücüyle hızlı çalışır. Burada iki ana faktörden bahsetmek gereklidir. Birincisi prostaglandinler, ikincisi de lökotrienlerdir, her ikisi de iltihap için güçlü savaşçılardır ancak zencefil çayı bunların işlevlerini yavaşlatabilir, bu nedenle iltihaplanmayı ve dolayısıyla ağrıyı hafifletebilir. Zencefil çayı neye iyi gelir sorusunun cevabını merak edenler için söyleyelim: Zencefil çayı gribe iyi gelir, zencefil çayı mideye iyi gelir.

3.Gribe ne iyi gelir sorusunun üçüncü cevabı şudur: Banyo yapacağız… Banyo rahatlatıcı, şifa verici ve canlandırıcıdır. Fakat bu kez küvete çok özel tuzlar karıştırmanız gerekir. Banyo tuzları adı verilen bu tuzlarda uçucu yağlar grip enfeksiyonuna neden olan virüsleri yok etmek için mükemmel bir karışımdır. Çay ağacı yağı ve okaliptüs mikropları öldürmek ve burun akıntısını kesmek için birebirdir. Ayrıca bu karışım kaslarınızı gevşetir ve rahatlatır.

-6 damla çay ağacı yağı

-3 damla okaliptüs yağı

-2 damla lavanta yağı

-1 su bardağı Epsom tuzu

-2 çorba kaşığı sıvı yağ

-cam kap Sıkıca kapatılmış olsun

bu karışımı hazırlayın ve küveti ılık suyla doldurun. Ardından küvete bu karışımı serpin. Küvette 20 dakika kalın.

Etiketler
Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir