Hareketsiz Kilo Vermek Mümkün mü?

Hareketsiz Kilo Vermek Mümkün mü?

Oturduğumuz yerden kilo verebilir miyiz? Kilo vermek için illa ki hareket ediyor olmamız mı gerekiyor? Kilo vermek için ne tür hareketler yapmalıyız? “ gibi birçok soru aklımıza takılmaktadır. Tabi ki tüm sorulara yanıt bulmak çok kolaydır. Hele ki gelişen teknoloji sayesinde interneti kullanmak oldukça kolay hale gelmekte ve insanlar bir sürü araştırma yapmaktadır. Kilo vermek isteyen bir insan bile artık diyetisyenden önce internete başvurmakta ve zayıflama yollarını detaylıca araştırıp incelemektedir.

kilo-vermek-icin.jpg

Tabi ki sağlıklı bir yaşam için fazla kiloların verilmesi gerekmektedir. Bu yola çıkan her insan, bulduğu araştırmalar sonucunda verilen tarifleri deneyerek kilo vermeye çalışmaktadır. Uygun egzersizleri de dikkate alarak bu yöntemleri bir arada yürütmeye özen göstermektedir.

Hareket Etmeye Aciz Bir İnsanım Kilo Verebilir miyim?

Her insan fazla kilolarından şikâyetçi olmakta ve bu kilolardan kurtulmak için bir sürü diyet alternatiflerini araştırmaktadır. Zayıflamak adına aç kalmak, az yemek bazen işe yarıyorken bazı istisnai durumlarda işe yarayamayabiliyor. Mesela metabolizmanın çalışması konusunda sıkıntı çekenlerde bu sorun baş gösterebiliyor. Ne kadar aç kalmaya çalışırsanız çalışın bazen de bununla beraber egzersiz, spor yapmak da önemli olmaktadır.

kilo-vermek-isteyenlere-oneri.jpg

Hareket etmek, metabolizmanın çalışması için insan vücudunun zayıflamaya etki gösterebilmesi için oldukça önemli bir durum haline gelmektedir. Tabi ki hareket etmeden de kilo vermeniz artık bazı diyet tarifleri, yeme içme menüleri ile çok kolay hale gelmiştir. Egzersiz yapmayı sevmiyorsanız, yapamıyorsanız az yiyip kilo vermeye çalışıyorsanız ve yine de kilo vermekte sıkıntı yaşıyorsanız bu diyetler sizin için bir mucize niteliği taşımaktadır. Birden yemek yemeyi bırakmak sağlıklı bir durum değildir. Ama uygun diyet menüleriyle yemek yemeyi azaltmak gayet sağlıklıdır. Bu durumu daha net açıklamak adına örnek bir diyet menüsünü yazarak sizlerle paylaşacağım.

  • Öncelikle ekmek yeme olayını azaltarak işe başlayabiliriz. Bir sabah kahvaltısında hazırlayacağınız bir dilim 50 gramlık buğday ekmeği ve bununla birlikte yiyeceğiniz 6 dilim beyaz peynir (tuzsuz), 10 adet yeşil veya dilerseniz siyah zeytin, maydanoz, domates ve salatalık ile yapacağınız zengin ve sağlıklı bir kahvaltının ilk adımını atmış olacaksınız.

  • Ara öğünde ise birkaç adet olgunlaşmış kayısı yiyebilirsiniz. Çünkü Kayısının diğer meyvelere oranla daha az kalorisi vardır. Bu nedenle rahatlıkla tüketebilirsiniz (çok fazla yememek şartıyla).

  • Öğle yemeği sırasında ise tüketeceğiniz 5 çorba kaşığı yeşil(meyve) sebzeler ile hazırlayacağınız bir salata tabağı ve yanında içeceğiniz yağsız, az tuzlu (dilerseniz tuz katmayabilirsiniz) ayran ile öğünü zenginleştirebilirsiniz.

kolay-kilo-vermek.jpg

  • Ara öğün olarak sizi tok tutacak olan 10 adet tuzsuz kavruluş nohut yiyebilirsiniz.

  • Akşam yemeğinde ise yağsız ızgara tavuk, yanında da bol yeşillikli ve yine yağsız bir salata ile güzel bir yemek ile günü kapatabilirsiniz.

  • Bol bol sıvı tüketimi yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Günde en az 2 litre kadar su içmelisiniz. Sizin de bildiğiniz gibi su içmenin faydaları saymakla bitmez.

Yukarıda saydığımız adımların yanı sıra sizlerde zayıflama konusunda istikrarlı olmalısınız ve spor yapmadan da bu diyetlerle kilo vermenin mümkün olduğuna inanmalısınız.

 

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir