Hızlı Zayıflamanın 4 Altın Kuralı

Hızlı Zayıflamanın 4 Altın Kuralı

Kaç kilo olursanız olun, hep birkaç kilo fazlanız vardır. Günümüzün dünyası bizi çırpı gibi olmaya yöneltmeye devam ettikçe de bu durum değişmeyecek. Ancak işin bir de hakikat boyutu var. Kilo iyi bir şey değil. Sağlıklı bir yaşam sürmek adına, bedenimize iyi bakmalıyız. İyi beslenen ve çalışan bir beden ise fit olur.

Günümüz yaşam koşullarında, masa başı işlerde ve fast food ağırlıklı beslenme düzenimiz içinde bu durum biraz zor olabiliyor. Farkına bile varmadan dünya üzerinde kapladığımız alan genişliyor ve çok sevdiğimiz bir pantolonu yatağa yatmadan düğmeleyemediğimiz gün acı gerçek yüzümüze çarpıyor.

Kilo verirken sağlıklı bir şekilde zayıflamak gerekir ve çoğu diyet programında hızlı ile sağlıklı kelimesi yan yana durmuyor. Ancak bazı pratik tarifler ve öneriler ile hem hızlı hem de sağlıklı kilo verebilmek de mümkün. İşte size hızlı ve sağlıklı kilo verme formülleri.

hizli-zayiflama-onerileri.jpg

Suya Lezzet Katın

Artık sokaktan geçen çocuğa sorsanız o bile size su için diyecektir. Bunun neresi gizli formül diyenler varsa, bildiğiniz şeyi uyguluyor musunuz diye onlara sormak isterim. Gün içerisinde çay, kahve veya meşrubat tüketiminiz su yerine geçmiyor ve su içmeyi herkes sevmiyor. Bu şaşırtıcı değil, zayıflamanın temel yolları listesindeki gibi günde 3 litre su içebilmek çok da kolay değil. Bu sebeple suyu lezzetlendirerek hem daha sağlıklı hem de kilo vermede etkili hale getirebilirsiniz. Bizim tarifimiz; limon, nane, salatalık ve zencefil karışımı. Sabah aç karnına büyük bir bardak ile başlarsanız hem yağ yakımı hızlanır hem de tokluk hissi uyandırır.

Enerji veren atıştırmalıklar ile gün boyu enerjinizi yüksek tutarken psikolojik olarak diyette algısını kırabilirsiniz. Bir şeyi yasaklarsanız o kadar çok onu istersiniz. O yüzden yememek değil az yemek önemli. Bunu da kendinizi gün boyu aç bırakarak yapamazsınız. Aç kalarak kilo verilseydi, ramazan ayında hepimiz dal gibi olurduk.

hizli-zayiflama-yontemleri.jpg

Kaloriyi Düşünmeyin

Su klişesini geçersek zayıflamanın 3 kuralı arasında ilk sırada kalori hesabı yapmayın gelir. Bir şeye ne kadar odaklanırsanız onu hayatınızdan çıkarma ihtimaliniz de o kadar azalır. Kalori hesaplamak kendinize zihinsel işkenceden başka bir şey değildir. Hızlı kilo vermek için ne yememeniz gerektiğini zaten biliyorsunuz. 3 beyazdan uzak durun, salatalarda sosları bırakın, zeytinyağlıları tüketin.

Çorba ile Zayıflayın

hizli-zayiflamak-isteyenlere-oneriler.jpg

Lahana çorbası diet menülerinde sıklıkla yer alır. Çorba tokluk hissini sağlar. Özellikle öğle öğününü çorba ile tamamlayabilirsiniz. Mercimek çorbası ise besin değeri ile ihtiyacınız olanı sağlayacaktır. Patates dışında soğan ve havuca da yer vererek lezzetlendirebileceğiniz mercimek çorbasını, 1 haftada zayıflamanın yolları arayışındakiler akşam yemeklerinde de yanında yoğurt ile tüketebilirler.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir