İşte En Hızlı Göbek Eritme Egzersizleri

İşte En Hızlı Göbek Eritme Egzersizleri

Hareketsiz yasam, yanlış beslenme gibi birçok nedenden dolayı günümüz insanının göbek çevresindeki yağlarla başı derttedir. Yalnızca fiziksel açıdan kişiye sıkıntı vermekle kalmayıp, farklı hastalıklara da yol açmaktadır. Ancak istenilirse ve gerekli azim gösterilirse göbek çevresindeki yağlardan kurtulmak mümkündür. Bazı egzersizlerle istenilen sonuçlar kısa sürede elde edilebilir. Göbek yağlarını eritmede temel felsefe karın bölgesi kaslarını hareket ettirmektir. Karın kasları aktif olarak çalışırsa bu bölgede yağ oluşmasına izin vermeyecektir. Bu hareketlerle evde de göbek eritilebilir. Şimdi en hızlı göbek eritme yollarına hep beraber göz atalım.

gobek-eritmek-icin-ne-yapmali.jpg

Timsah Yürüyüşü Pozisyonu

Vücutta tüm dengeyi sağlayan bu hareket ile kalorilerinizden kurtulabilirsiniz. Şınav çekme pozisyonuyla başlayan bu harekette 10-20 metrelik bir yürüme söz konusu. Şınav pozisyonu bozulmadan ayaklar yerde sürünerek hareket edilmelidir.

Pilates Toplu Şınav Pozisyonu

Bu harekette şınav pozisyonu alin ve ayaklarınızı pilates topuna koyun. Ayaklar bel çevresi ve omuzlar bir dengede tutulmalıdır. Bu dengeli pozisyonda olabildiğince, dengenizi bozmadan kalmalısınız. Göbek eritme için etkili egzersizlerden bir tanesidir.

gobek-eritme-icin-oneri.jpg

Dambıl ile Hang Pull Hareketi

Dambıl ile yapılan bir harekettir. Bu harekette dambıllar kollarınızın iç yüzeyi size bakacak şekilde tutulur. Avuç içleriniz bu harekette yere bakmalıdır. Bu şekilde dambıllar indirilip kaldırılmalıdır. Belirli aralıklarla dinlenip tekrar yapabilirsiniz. Göbek kaslarınızı ve omuz kaslarınızı çalıştıran bir harekettir.

Dambıl Şınav Hareketi ve Row

Normal şınav hareketi gibidir. Yalnız, normal şınavdan farklı olarak bu harekette destek yerden değil de dambıllardan alınır. Dambıllar birbirine paralel konur. Normal şınav pozisyonundayken dambıllardan biri kaldırılarak “row” hareketi yapılır. Her iki kol ile de denenebilir. Zor bir hareket ama yapınca faydasını mutlaka göreceksiniz.

gobek-eritme-hareketleri.jpg

Basit Ama Etkili Bacak Hareketleri

Bazı bacak hareketleri kullanarak da karın kaslarımızı çalıştırmamız mümkün. Bu hareketlerden biri bacakların yerden yaklaşık 20 cm kadar kaldırılıp indirilmesidir. Sırt ustu uzanıp havada bisiklet pedalı yapıyormuş gibi egzersiz yapmakta karin kaslarınızı çalıştıracaktır. Bu göbek eritme hareketleri kadınlar için daha idealdir. Bu basit hareketlerini alışkanlık haline getirirseniz faydasını çok kısa surede görebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir