Kuru Ciltlere Özel Bal Maskesi

Kuru Ciltlere Özel Bal Maskesi

Yağlı cildi yüzünden sıkıntıya düşen, sürekli sivilce derdi ile uğraşan, daha çok yüz tahrişlerine ve lekelerine maruz kalanların yanında kuru bir cilde sahip olan biri daha az sorun yaşamaktadır. Ancak bu kuru ciltlerin sıkıntı yaşamayacağı anlamına gelmemektedir. Kuru ciltlerinde yaşayacağı sıkıntılar arasında kaşıntı, pullanma vb. gibi şikâyetler baş göstermektedir. “Peki, kuru cildim için neler yapabilirim?” dediğinizi duyar gibiyiz. Tabi ki kuru ciltler için bitkisel çözümler mevcut. Birçok yöntem ile kuru cildinizi nemlendirebilir bu kuru cilt sorunundan kurtulabilirsiniz. En etkili maskeler arasında da bal ile yapılan maskeler gelmektedir. Balı kullanarak yapacağınız maskeler sayesinde cildiniz canlılık kazanacak ve ferah bir cilde sahip olabileceksiniz. Gerçekten etkili sonuç veren ve çok fazla denenen, bal ile kolayca hazırlayabileceğiniz birkaç maske önereceğiz.

kuru-ciltlere-ozel-maske.jpg

Balın Kuru Cilde Yararları Nelerdir?

Aslında kuru bir cilde sahip olmak da yağlı bir cilde sahip olmak kadar sorunlu bir durum. Peki, kuru cildimizi nemlendirmek için hangi adımları izlemeliyiz öğrenelim. Balın cilde faydalarından bahsedecek olursak:

  • Sivilcelerin tedavi edilmesinde etkili bir yöntemdir.

  • Cildi nemlendirerek güzel bir görünüm elde etmenizi sağlar

  • Cildin doğal ve parlak bir görünüm almasında oldukça etkilidir.

  • Kan dolaşımında bile etkilidir.

  • Yüzdeki ölü bakterilerden ve derilerden kurtulmanıza katkı sağlamaktadır.

Bu ve bunun gibi sayacağımız çok daha fazla özelliği bulunan bal ile maske hazırlamak çok kolaydır.

Mucizevi Bal Maskelerine Örnekler Verelim

kuru-ciltlere-ev-yapimi-cozum-bal-maskesi.jpg

Hazırlayacağınız bal maskeleri sayesinde kuru cildinizin yenilenmesini sağlayacaksınız. Ne gibi maskeler yapabiliriz inceleyelim.

Yumurta Ve Bal Karışımı ile Elde Edilen Bal Maskesi ve Uygulanışı

1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yumurtayı karıştırarak elde edeceğiniz maskeyi, yüzünüze bir miktar pamuk yardımı ile veya ellerinizle eşit miktarda yayarak sürün. Göz çevresi hassas olduğu içi oraya değdirmeden sürme işleminizi tamamlayın. 20 ile 30 dakika arasında bekletin ve yüzünüzü ılık suyla durulayın. İyice duruladıktan sonra iyi bir nemlendirici krem sürebilirsiniz. Bu maskeyi haftada bir kere uygulayabilirsiniz.

Süt ve Bal Karışımı ile Elde Edilen Bal Maskesi ve Uygulanışı

1.5 yemek kaşığı bal ve 1.5 yemek kaşığı sütü iyice karıştırın. Yukarıda da belirttiğimiz gibi göz çevreniz hassas olduğu için, göz çevrenize sürmeden yüzünüze iyice yayın. Bu maske için 15 dakika yeterli olacaktır. 15 dakika sonunda yüzünüzü ılık su ile yıkayarak durulayınız. Haftada veya 15 günde bir bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

bal-maskesi-yapilisi.jpg

Verdiğimiz bu maske tarifleri; kuru ciltlerinizin yenilenmesine, yüzünüzün gerilmesine, cildinizin temizlenmesine ve özellikle nemlendirilmesine yarayacaktır. Balın bu güzel faydaları sayesinde artık bebek gibi bir cilde sahip olacaksınız ve çok daha nemli bir cildin ferahlığını yaşayacaksınız. Sağlıklı ve nemli bir cilde sahip olmak artık sizin elinizde.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir