Pirinç Maskesiyle Cilt Beyazlatma

Pirinç Maskesiyle Cilt Beyazlatma

Batılıların ve Avrupalıların aksine Asyalı kadınlar bronzlaşmak için değil tenlerinin daha beyaz olması için uğraşırlar ve birbirleri arasında adeta bunun için yarışırlar. Asyalı kadınlar ibadet ve evlilik gibi günlerinde de yüzlerini bembeyaz boyamaktadırlar çünkü beyazlık onlar için güzelliği ifade eder. Yüz yıllar öne Asyalı kadınlar pirincin cildi beyazlaştırdığını fark etti ve bundan yararlanmaya başladı günümüzde de kadınlar beyazlaşmak için Asyalı kadınların buluşu olan pirinç toniği ve pirinç maskesiyle cilt beyazlatma işlemini gerçekleştirip iyi sonuçlar almaktadırlar.

Asya ülkelerinde özellikle pirinç tarlalarında çalışan kadınların diğer kadınlara göre daha beyaz olması ile anlaşılan pirincin beyazlatıcı özelliği sayesinde düzenli kullanım sonucunda birçok kadının ten renginin açıldığı görülmektedir. Önceleri sadece cildi beyazlaştırdığı düşünülen pirincin kullanımı arttıkça aynı zamanda cildi toparladığı kırışlıkları önleyici ve ince çizgileri gideri özelliği de tespit edilmiştir. Cilt üzerinde bulunan sivilce lekeleri gibi basit lekelerin giderilmesinde de faydalı olan pirinç için mucize besin dersek sanırım abartmış olmayız. Günümüzde her ne kadar kadınlar bronz tene rağbet etse de beyaz kalmak hatta daha fazla beyazlamak isteyen çok sayıda kadında bulunmaktadır. Hem beyazlamak hem cildi sıkılaştırmak hem de lekelerden ve ince kırışıklıklardan bizleri kurtaracak üstelik yapması ve uygulamasın çok kolay olan pirinç toniği ve pirinç maskesi aynı zamanda çok ama çok ekonomik. Sizde daha beyaz bir cilde sahip olmak ve aynı zamanda diğer etkilerinden de yararlanmak istiyor iseniz size oldukça basit olan pirinç maskesi tarifini verelim. Pirinç maskesi için gereken malzemeler;

1 avuç pirinç
1 çay bardağı organik süt

Pirincimizi bir öğütücüde un haline gelene kadar öğütüyoruz. Piyasada hazır satılan pirinç unları bulunsa da bunlar bozulmamaları için çeşitli katkı maddeleri ile birleştirilmiş ve doğallığını yitirmiştir. Pirincinizi kahve öğütücüsü ya da sarımsak dibekleri içinde tokmakla un haline getirebilirsiniz. Öğüttüğünüz pirinç ununa yavaş, yavaş sütü ilave edip krem haline gelinceye kadar iyice karıştırıyoruz. Pürüzsüz bir krem kıvamına geldikten sonra temiz cildimize sürüp 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp arındırıyoruz. Yüzünüze uygulama yaparken boğaz ve Dekolte bölümlerinize de maske uygulaması yapmayı unutmayınız aksi halde yüzünüz diğer görünen bölgelere göre daha açık kalacaktır. Maskeyi desteklemek için haftada iki gün cildinizi pirinç toniği ile silebilirsiniz. Üstelik pirinç toniğini elde etmek için ihtiyacınız olan tek şey pirinç ve sudur. Bir miktar pirini bardağa koyup üzerine soğuk su ekledikten sonra yarım saat bekletin suyun pirincin rengini aldığını gördük den sonra süzün ve bu suyu cildinize bir pamuk yardımı ile sürün. Hem cildinizin rengini açacak hem de sıkılaşmasını sağlayacak aynı zamanda kırışıklıkları azaltacak pirinç maskesi ve toniğini haftada 2 kez kullanarak kısa zaman içinde cildinizdeki farkı hissedeceksiniz.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir