Simit Diyeti ile Zayıflayın

Simit Diyeti ile Zayıflayın

Kadınlar genellikle diyete başlamak için pazartesi günlerini tercih eder fakat tercih ettiği diyet seçeneklerinin kendisine uygun olmamasından şikayet ederek ertesi gün diyeti bozarlar. Diyet menülerinde yer alan yiyecekler genellikle damak zevkine hitap etmeyen yiyecekler olduğu için insanlar diyet yapmakta zorlanıyorlar. Ancak şimdi bahsedeceğimiz diyet diğer diyetlerden farklı olarak Türk halkının en çok sevdiği ve tükettiği, her köşe başında, üstelik çok da ucuza bulabileceği bir yiyeceği yani simidi barındırıyor.

Simit diyeti olarak adlandırılan bu diyetle bir haftada ortalama 3-4 kg civarında kilo kaybetmek mümkün. Ancak sadece simit diyeti ile bu kadar kilo vermek kolay değil. Diyetin yanı sıra bol su tüketimine önem verilmelidir. Ayrıca her gün düzenli olarak 30 dakikalık yürüyüşler yapılmalı ya da haftada 3 gün yoğun enerji sarf ettiren egzersizler yapılmalıdır. Önereceğimiz bu diyet çok uzun süre yapılmamalıdır. En fazla bir hafta uygulanması tavsiye edilen bu diyetle, daha fazla kilo kaybetmek isteyenler 1-2 ay kadar diyete ara verdikten sonra tekrar simit diyetini deneyebilirler.

Simit diyetinin genel mantığına baktığımızda; diyet listesinde sabahları yarım, öğlenleri ise bir tam simit yer aldığını görüyoruz. Bir hafta boyunca uygulanan bu diyette sabah kahvaltısı hep aynı menüden oluşmakta; yarım simit ve yanında çay, kahve veya bitki çayları. Öğle yemeklerinde ise bir tam simidin yanında ya yağsız salata ya da ayran verilmektedir. Akşam yemekleri ise protein ağırlıklı bir beslenme menüsü içermektedir. Kırmızı et, tavuk ve balık gibi seçenekleri tercihinize göre düzenleyebilirsiniz. Akşam menülerinde yer alan protein ağırlıklı yiyeceklerin yanında salata tüketilmesi tavsiye edilmektedir. 1 hafta boyunca, ekmek ve tatlılardan uzak durmalısınız. Ayrıca bu diyeti uyguladığınız sürece meyve de yememelisiniz.

Bir hafta sonrasında simit diyeti ile en az 2 en fazla ise 4 kilo verdiğinizi göreceksiniz. Ancak kilo verdikten sonra asıl önemli süreç verdiğiniz kiloyu korumaktan geçiyor. Bu yüzden yediklerinize dikkat etmelisiniz.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir