Siyah Noktalar İçin Mucizevi Doğal Maskeler

Siyah Noktalar İçin Mucizevi Doğal Maskeler

Cildimizin üstünde bulunan yağ kanalları vasıtası ile salgılanmakta olan ve yine cildinizi korumakla görevli olan yağın cilt üstüne gelmesine neden olan ve yine cildinizin oksijen alabilmesini sağlamakta olan gözenekler vardır. Bu gözenekler eğer gerektiği kar sıklıkla temizlenmez ise yağlar, olumsuz hava şartları ve makyaj malzemeleri benzeri etkenler sebebi ile kirlenir ve genişler. Genişleyen gözeneklerin de içerisinde birikmekte olan bazı ölü doku hücre tipleri ve yine kir tipleri sebebi ile de bu gözenekler tıkanmaktadır. Yine kıllarınız da çıkamazlar. Bu sebeple de cildiniz üzerinde aslında ölü nokta gibi gözüken siyah noktalara rastlanır.

Yine bu siyah noktalar yani tıkanan cilt gözenekleri bazı profesyonel ortamlarda doktorlar tarafından da temizlenebiliyor ve sağlıklı hale getirilebilmektedir. Yine uzmanlar cilde buhar verebiliyor ve ciltteki gözenekleri açabiliyorlar. Bunun neticesinde de siyah noktaları oluşturmakta olan kir cilt üstüne çıkmaktadır ve sonra da bakımcı tarafından bunlar temizlenmektedir. Siyah noktalar açısından çene ve burun bantları da günümüzde oldukça popüler olmuş durumda.

Yine yüzünüzdeki siyah noktalar için piyasada satılan bazı solüsyonlar da vardır. Bütün bunların da kimyasal olarak cildinize bazı zararlar verdiği konusunda hem fikiriz dimi? O zaman gelin. Size doğal yoldan cildinizdeki siyah noktalardan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Siyah Noktalara Özel Kil Maskesi

Siyah noktalar için maske denildiği zaman aklınıza ilk gelecek olan kesinlikle kil maskesi olmaktadır. Bu maskenin yapımı ise günümüz şartlarında eskiye nazaran oldukça kolaylaşmıştır. Bu maske cildinizin gözeneklerinin hızlı bir şekilde temizlenmesine olanak tanır.  Malzemelerimiz neler?

 • İki çorba kaşığı kadar kil tozu
 • Bir yemek kaşığı sirke
 • Bir yemek kaşığı da limon

Yukarıdaki malzemelerimizi güzel bir şekilde karıştırmalısınız. Sonrasında ise maske kıvamına gelecek kadar içlerine su ilave etmelisiniz. Suyun ılık olmaı önem arz ediyor. Maskenin oldukça yoğun bir hale geldiğinden emin olmalısınız. Bu maskenizi de taze bir şekilde hazırlayarak yüzünüze uygulamalısınız. 10 dakika maskenizin kurumasını sağlayın ve yine ılık su ile beraber yüzünüzü güzel bir şekilde temizlemelisiniz.

Siyah Noktalara Özel Yulaf Maskesi

Siyah noktalar için yukarıda bahsettiğimiz kil maskesini de uygulayabilirsiniz tabi ki ancak bu maskemize de bir göz atabilir ve dilediğiniz zaman bunu da uygulayabilirsiniz.

 • Yulaf bir kap içerisinde 5 dakika haşlanır
 • Suyu süzülerek yulaf güzel bir şekilde ezilir
 • Yulaf ılık olduğu zaman yüze sürülür.
 • 15 dakika kadar bekledikten sonra temizlenir.

Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra cildiniz deki ferahlamayı fark edeceksiniz ve bize teşekkür edeceksiniz. Bu maskeyi de ayda iki sefer uygulamanız sizin için yeterli olacaktır.

Siyah Noktalara Özel Kür

Siyah noktaları temizleyebilmek adına daha farklı doğal bir kür önereceğiz.

 • Bir çorba kaşığı kadar bal
 • Bir çay kaşığı kadar tarçın
 • Bir çay kaşığı da zerdeçal
 • Bir tatlı kaşığı kahve
 • Bir çay kaşığı da yine zeytin yağı

Bu malzemeler karıştırılmalı ve güzel bir kür elde edilmelidir. Bu kürü yüzünüze kısa sürede uyguladıktan sonra 20 dakika kadar beklemelisiniz. Sonrasında da yüzünüzü güzel bir şekilde yıkayın. Su ılık olmalıdır. Bu maskeyi de düzenli bir şekilde uyguladığınız takdir de siyah noktaların artık ortadan kalktığına şahit olacaksınız.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir