Evde Göğüs Kası Geliştirme Yöntemleri

Evde Göğüs Kası Geliştirme Yöntemleri

Vücudunuzdaki göğüs kaslarını geliştirmek için düzenli ve protein ağırlıklı beslenmeli buna ek olarak egzersizler yapmalısınız. Evde göğüs kası geliştirme yöntemleri ile ilgili paylaşacağımız hareketleri düzenli bir şekilde uygulamanız durumunda oluşacak olumlu gelişmeleri kısa zamanda fark edebilirsiniz.

1. Evde göğüs kası geliştirme yapağınız ilk aşama elmas adı verilen şınav şeklidir. Bu hareket için ellerinizi arasında elmas şekli oluşturacak şekilde birleştirip ayaklarınızı omuz hizasında açarak 10 defa tekrar olmak üzere şınav çekiniz. Hareketi bitirdikten sonra bacaklarınızı birleştirip ellerinizi de omuz hizasında açarak 10 kez daha çekmeye devam ediniz. Son kez şınav çekmek için ellerinizi olabildiğine açıp 10 kez daha hareketi tekrarlayınız. Bu 3 şınav tekniğini bitirdikten sonra 30 saniye mola verip diğer harekete geçiyoruz.

2. aşama için biraz daha zorlu şınav hareketlere geçiş yapıyoruz. Ayaklarımızı birleştirip ellerimizi olabildiğince açtıktan sonra önce sağ tarafa sonra sol tarafa doğru eğilerek 10 kez hareketi tekrarlıyoruz. Son egzersizimiz düz şınav çekerken yukarıya her kalktığımızda ellerimizi bir kez çırpmamızdır. İlk başladığınız zamanlar bir hayli zorlansanız da zamanla bu egzersizleri çok kolay ve rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

3. aşama ağırlıkla çalışacağımız egzersizler olacağı için dambıla ihtiyacınız olacak. Düz bir şekilde yere yatıp ağırlıklarınızı iki elinize alarak hızlı bir şekilde yukarıda bir araya getirin bu hareketi 4 set olmak üzere 12 kez tekrar ediniz. Bir sonraki hareket için ağırlığı iki elinizle tutup dirseklerinizi hafif bükerek geriye doğru kaldırıp ön tarafa geri çekin bu hareketi de 3 set olarak 15 kez tekrar edebilirsiniz. Bir diğer hareket için her iki elinize de ağırlığı alıp sırasıyla 12 kez 3 set halinde yukarıya doğru kaldırırken elinizi içe doğru çevirerek rotasyon yapınız. Bu hareketleri yaparken ellerinizi yanlara açmadan ve göğsü sıkıştırarak tekrarlamalısınız.

Haftanın en az 4 günü yapacağınız bu hareketler ve düzenli beslenme sayesinde salona gitmeden evinizde kolayca göğüs kaslarınızı geliştirebilir ve istediğiniz gibi kaslı ve diri bir göğse sahip olabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir