Pilates İle Kilo Verilir mi?

Pilates İle Kilo Verilir mi?

İstediği görünüme kavuşmak için özellikle yaz mevsimi hazırlıklarıyla program yapan kişiler, kendileri için en uygun yöntem araştırmaları çoktan başladı. Kilo verirken bunun sağlıklı ve düzenli tabloda gerçekleşmesi uzun vadede etkili olması adına önemlidir. Özellikle fazla kiloların yağ bölgelerinden gitmesi için hem beslenme hem de egzersiz programına ihtiyaç bulunur.

Pilates doğru uygulandığında en başarılı kilo verdiren ve bunun yanında bedenin incelmesini sağlayan egzersizlerin başında gelir. Pilates yaparken kullanılan ekipmanlar doğru kullanılmalı, mümkünse uzman bir destek programında çalışılması ve yapılan hareketlerin vücudu hızla zorlamaya yönelik olmaması gerekir. Bunların yanında yapılacak pilates programına mutlaka sağlıklı beslenme programı eşlik etmelidir. Pilatesin kilo vermek için etkili kullanılmasına dair hazırladığımız yazıda detaylara yer verdik. Hadi başlayalım:

pilates-zayiflamaya-yardimci-olur-mu.jpg

Pilates Ne Kadar Sürede Zayıflatır?

Pilates düzenli bir program ve doğru uygulama ile bir haftada bile sonuç verebilirken 20 gün bırakılmaması etkili sonuç almanızı sağlar. Özellikle 6 aylık bir program ile beklentilerinizin üstünde kilo yanı sıra sıkılaşmış bir fizik size eşlik eder. Birden sıkı diyet ve egzersiz programları uygulamak alışkın olmayan beden için şok görevi üstlenir ve sağlığa olumsuz etkiler yaratabilir. Bu yüzden pilates yaparken diyet yerine sağlıklı beslenme yani yağ, şeker, tuz ve paketli hazır gıdalardan kaçınarak protein ve kalsiyum ağırlıklı beslenme programlı pilates programı ile desteklendiğinde, dengeli bir kilo azaltılması mümkün olacaktır.

pilates-ile-zayiflamak.jpg

Pilates Kaç Kilo Verdirir?

Pilates ile fazla kilo vermek avantaj sağlamaz. Önemli olan sağlıklı kilo vermektir ve bunu uzun vadede korumak gerekecektir. Pilatesin kilo kaybı yaratması hemen tartıya yansımayabilir. Çünkü pilates ile bölgesel yağ dokularını kaybetmiş olursunuz. Bu sayede 2 beden bile incelmiş dahi olsanız yağ kütleleriniz kas ile yer değiştirdiğinde bu kilonuzda ciddi değişimlere sebep olmaz.

Pilates 1 Ayda Kaç Kilo Verdirir?

pilates-ile-zayiflama-mumkun-mu.jpg

Pilates gibi tüm egzersiz programlarında vücudu zorlamamak adına ayda 5 kiloyu aşmamak sağlıklı bir kilo azaltma yöntemi olacaktır. Fakat bunun asıl önemli kısmı pilatesin mutlaka sağlıklı beslenme programı ile uygulanması olmalıdır. Bölgesel hareketler ile sıkılaşmanın mümkün olduğu pilates ile yağ dokuları kısa sürede yok olacağından kilodan ziyade beden azalması dikkat çekecektir. Uzun vadede tartıda da sonuç almaya başlayacaksınız.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir