Saçları Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçları Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçları boyamak her bayanın istediği bir şeydir. Özellikle de bayanlar duygu karışıklığı içerisine girdiğinde, uzun süre aynı modeli kullandıktan sonra bunaldıkları zaman veya depresyona girdiklerinde saçlarını boyatmak isterler.

Saç boyatmanın birçok püf noktası vardır. Özellikle de kuaförlerde yapılan saç boyatma işlemlerinde bayanlar kuaförlerin bütün olaya hakim olduklarını ve hiçbir sorun çıkmayacağını düşünürler. Halbuki en çok sorun kuaföre yaptırılan boyalardan sonra oluşmaktadır.

Kuaförleri uzman zannederek bu işlemleri yaptırırız. Ancak onlar saçlarınızı boyadıktan sonra sizinle beraber olmayacaklar. İleri ki etkileri de göremeyecekler. O yüzden mutlaka bu yazımızdaki bilgilere dikkat etmelisiniz.

Ayrıca boyatma hakkında detaylı bilgilere sahip olursanız saçlarınızı kuaföre bile boyatsanız onunla iş birliği yapabilirsiniz. Yani saçlarınızı tamamen kuaförünüzün ellerine bırakmazsınız bu sayede de içiniz rahat eder.

Saç Boyatmanın İncelikleri

Kullanacağınız boyayı ilk defa kullanıyorsanız, farklı bir ürün kullanıyorsanız mutlaka temkinli olmalısınız. Çünkü istediğiniz, hayalinizdeki sonucu vermeyebilir.

Bu yüzden kullanacağınız boyayı ilk başta bir tutam kadar saçınıza yapın. Boyanın saçınız üzerindeki etkilerini özel bir şekilde inceleyin. Ayrıca saçınızı güneşte ve akşam vaktinde farklı olarak da incelemeniz oldukça faydalı olacaktır.

Yine saçlarınızı boyamadan önce saç diplerinize de besleyiciler sürün. Bununla birlikte saç dipleriniz kimyasal etkilere maruz kalmayacak ve bu yüzden de saçlarınız yıpranmayacak. Unutmayın ki boyalar kimyasaldır. Kına gibi yüzde yüz olarak doğal değillerdir.

Saçlarınızı boyamanız bazı durumlarda oldukça zor olabilmektedir ve tahmin ettiğiniz kadar kolay sonuçlanmayabilir. Yine cildinize kadar boya değmişse işiniz o zaman zor. Boyanın cildinize yapışması kaçınılmaz olabilir. Bu yüzden boyama yaparken biraz boyayı ayırın ve saklayın.

Sonrasında cildinize yapışan boyanın yani kurumuş boyanın üzerine taze boyayı sürün. Bu sayede kurumuş boyayı cildinizden çıkartabilirsiniz ve temizleyebilirsiniz.

Boya Yüzünden Saçlarınız Yıpranmasın

Saçlarınızı boyamanız güzel olsa da zamanla saçlarınıza vurulan kimyasaldan dolayı saçlarınız yıpranacaktır. Bu yüzden birkaç yılda bir saçlarınıza yapılandırıcı serumlar ile maske yapmalısınız.

Yine sık boyanmakta olan saçlarınız kopmaya müsait ise saçlarınıza sıkı olan topuz uygulayabilir veya sıcak cihazlar ile bukle vermemelisiniz. Bu sayede saçlarınızı yormamış olursunuz.

Yine yatıyorken yastık kılıflarının da yumuşak, saten olması oldukça önemlidir. Bu sayede saçlarınızda kırılmalar meydana gelmeyecektir ve oldukça rahat uyursunuz. Ancak sürekli boya yapmakta olan bayanlar için ise bu risk çok daha fazladır. Bu yüzden oldukça dikkatli olmalısınız.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir