Yağlı Saçlara Özel Saç Kürleri

Yağlı Saçlara Özel Saç Kürleri

Yağlı saçlar kadınlar için ve aynı zamanda erkekler için oldukça problemli olarak görülen saç tipidir. Bu tip saça sahip olan kişiler her gün saç yıkama gereksinimi duymaktadır. Ancak bu özellikle kişinin kendi hatası da olabilmektedir. Eğer kişi saçlarını yağlı olmadığı dönemde dahi her gün yıkıyor ise saçı bir süre sonra buna alışarak her gün yıkanma eylemini isteyecektir. Bu da kişinin saçını yağlı saç tipine dönüştürmektedir. Saçın kendi yağı saç için oldukça önemlidir. Çünkü saç kendi yağı ile beslenmekte ve kendini korumaktadır. Bu nedenle bazı durumlarda buna izin vererek saçı iki ya da üç günde bir yıkamak gerekmektedir. Aynı zamanda yağı saçlar için saç kürleri uygulanabilir.

Yağlı Saçlara Özel Kürler

yagli-saclar-icin-bakim-onerileri.png

Saçlara cildimize gösterdiğimiz özeni göstermemiz gerekmektedir. Bakım yapmak saçların sağlıklı kalabilmesi adına oldukça önemli bir durumdur. Yağlı saçlar için bakım önerileri de mevcuttur. Yağlı saçlara özel birçok bakım ve kimyasal içerikli ürünler piyasada bulunmaktadır. Ancak saç bazı durumlarda bu kimyasal içerikli ürünlerden dolayı daha kötü bir duruma gelebilmektedir. Bu nedenle saça bazı durumlarda doğal bir bakım uygulamak gerekmektedir. Yağlı saçlara bitkisel çözüm bulunabilmekte ve uygulanmaktadır. Bu nedenle yağlı saçlar için evde bakım yapmak isteyen kişilere özel birkaç maske tarifi aşağıda verilmiştir.

Maske 1

yagli-sac-tipine-ozel-bakim-onerileri-nelerdir.jpg

  • Bir kahve fincanı kadar elma sirkesi

  • Bir tatlı kaşığı kadar kekik suyu

  • Bir çay kaşığı kadar tuz

  • Bir su bardağı kadar su

Tüm malzemeleri karıştırarak, saç diplerine masaj yaparak uygulayınız. Saçınızı sıcak bir havlu ile sarıp yaklaşık olarak iki saat boyunca tutup daha sonra temizleyiniz.

Maske 2

yagli-saclar-icin-bakim-onerileri.jpg

  • Bir tutam biberiye bitkisi

  • Bir tatlı kaşığı kadar kekik

  • Bir buçuk su bardağı kadar kaynar su

Bu malzemeleri aynı çay demliyor gibi demleyiniz ve demlendikten sonra bir süre bekletiniz. Beklettikten sonra süzerek bu karışımı temiz olan saç diplerinize masaj yaparak uygulayanız. Yaklaşık olarak 1 buçuk saat beklettikten sonra temizleyiniz. Yağlı saçlara bu formül ile elveda diyebilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir