Bal ile Benlerden Kurtulma

Bal ile Benlerden Kurtulma

Estetik kaygı veren benlerden kurtulmak için birçok tedavi yolları bulunmaktadır. Bu yollardan bazıları ağrı verici ve pahalı iken bazıları da daha ucuz ve ağrısız yöntemler olup evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz türdendir. Benlerden kurtulmak adına yapacağınız her uygulamayı sabırla ve düzenle yapmalısınız. Bal benlerin tedavisinde asırlarca kullanılmaktadır, bunun ana sebebi uygun maliyet ve daha az zaman almasıdır.

Günde iki kez deneyiniz

Sabahları ve akşamları olmak üzere günde iki kez bal ile benlerinize uygulama yapınız. Öncelikle benlerinizin yıkayınız ve kurulayınız. Daha sonra bal ile cildinize maske uygulayınız ve masajlar yapınız. Bu uygulamayı 20 gün boyunca hiç aksatmadan her gün deneyin.

Ovma yöntemi ile aşındırma

Benlerin dış kısmını ovarak benlerden kurtulmak mümkündür. Benlerinizi öncelikle nemli tutabilmek için tüm gün üzerinde kalacak şekilde bantlar yapıştırmalıdır. Daha sonra benlere bal ile masaj yaparak ovma işlemi gerçekleştirilir. Ovma sonrası meydana gelebilecek aşınmaları tahrişler veya enfeksiyon el durumlarda her zaman dermatoloğa başvurmak en mantıklı harekettir.

Sıcak Basınçlı Uygulamalar

Yatmadan önce, bir havluyu sıcak suya basınız. Daha sonra benlerinize uygulayınız. bal tedavisinde uygulayacağınız sıcak havluyu cildinizde 1 dakika boyunca bekletiniz. Bal uygulaması ile açılan gözenekleri sıcak havlu kapatacaktır. Sıcak havlu benlerinizin kurumasına da engel olurken cildin yumuşamasına da yardımcı olacaktır.

Sıcak bal uygulaması

Sıcak bal elde etmek için 1 dakika mikro dalga fırın içerisinde ısıtın. Balı parmaklarınız ile cildinize sürün ve masajla yedirin. Bu yöntem diğer yöntemle birlikte farklı olmayıp daha az zaman ciltte kalması için ön görülmüştür.

Benzer Yazılar
Yorumlar 1
  1. Bu yöntemi uygulayan var mı nasıl kesin ise yariyor mu lütfen biri cevap yazsın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir