Kahverengi Cilt Lekelerine Doğal Çözüm

Kahverengi Cilt Lekelerine Doğal Çözüm

Cildimizde son derece sık bir şekilde görünmekte olan kahverengi cilt lekeleri aslında genellikle çözümsüz olarak bilinmektedir. Bu lekeler noktacık şeklinde meydana geliyor.

Vücudun her kısmında da meydana gelebilme özelliği vardır ayrıca yüz ve el bölgelerinde çok daha sık görülmektedir.  Eğer vücudunuzda kahverengi lekeler var ise yine bu makalemizde bunlara çözüm olarak çeşitli yöntemlerimizi gönül rahatlığı ile deneyebilirsiniz.

Cildinizde oluşan bu lekeler kendi kendilerine de zamanla geçebilirler ancak rahatsız etme boyutuna yaklaştıklarında artık bunlardan kurtulması oldukça önem arz eder. Bu lekelerin önüne geçebilmeniz açısından neden oluştuklarını tespit etmelisiniz.

Genellikle güneş ışınları yüzünden oluşabilmektedir. Bazı durumlarda da tükettiğiniz şeyler de bunlara sebep olabilir veya yanlış uygulanan kimyasal ürünler.

Kahverengi Leke Neden Oluşur?

Bu lekelerin oluşmasındaki ana sebep genellikle genetik olabilmektedir. Eğer ki sonradan oluşmuş ise yine uygulayacağınız birkaç tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan önce sebeplerini sıralayacak olursak;

  • Doğum sırasında oluşan hormonsal bazı sorunlar
  • Güneş ışınlarına aşırı derecede maruz kalınması
  • Yaşlanma sebebi ile oluşan faktörler
  • Siyah noktaların bir araya gelmesi
  • Kirli ortamlarda aşırı bulunulması

Kahverengi Lekelere Özel Maske

Cildinizde oluşan bu leke tipleri için hazırlayabileceğiniz oldukça kaliteli maskeler bulunmaktadır. Malzemeler;

  • Kırmızı soğan
  • Elma sirkesi

Bir adet kırmızı soğanı alın ve suyunu güzel bir şekilde sıkın. Suyunu sıktıktan sonra iki yemek kaşığı kadar da elma sirkesi ile güzel bir şekilde karıştırmalısınız. Bunu yine cildinizde bulunan lekelerinizin üzerine güzelce sürmelisiniz. Sonrasında soğuk su ile durulama işlemi yapın.

Farklı bir yöntem ise bir adet turpu rendeleyeceksiniz. Yine bir yemek kaşığı limon suyu ile karıştırmalısınız. Bunu da kahverengi lekelerin üstüne güzel bir biçimde sürmelisiniz.

Yine on dakika kadar bekletin ve su ile durulama yapın. Sonrada lekelerin renklerini açmakta olan karışımı güzel bir biçimde uygulamalısınız.

Leke İçin Süt Maskesi

Yine süt içerisinde bulunan laktik asit bu lekelerin renklerini açacaktır. Bu yöntemi yapmak için de yine iki çorba kaşığı kadar hardal tozu ile iki yemek kaşığı sütü karıştırarak lekelerinizin üzerine uygulama yapın.

Uygulama işlemi bittiğinde yine biraz beklettikten sonra güzel bir şekilde durulayın. Durulamadan sonra artık cildinizdeki canlılığı görebilirsiniz.

Bahsettiğimiz bu maskeleri düzenli bir biçimde uyguladığınız takdir de oldukça kısa sürelerde cildinizde iyileşmeler göreceksiniz. Eğer bu lekeler yine geniş bir alan içerisinde var ise lazer beraberinde bu lekelerden kurtulmanız mümkün. Bu lekelerinde yine tedavisi amacı ile cerrahi bazı uygulamalar da yaptırabilirsiniz.

Ancak bunun için mutlaka işinde uzman olan bir doktora gözükmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır. Doktor gözetiminde uygulayacağınız işlemlerden sonra yine sağlığınıza kavuşmanız mümkün olabilir.

Tabi doktora başvurmadan önce doğal yöntemleri deneyin ve denedikten sonra eğer çözüm alamazsanız cerrahi yöntemlere başvurabilirsiniz.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir