Elma Diyeti ile Zayıflayın

Elma Diyeti ile Zayıflayın

Elma diyeti günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen ve etkileri çok kısa sürede görülebilen bir diyet programıdır. Adından da anlaşılacağı üzere diyet öğünleri elma ağırlıklı olmak üzere hazırlanmaktadır. Genel olarak 2 haftada 10 kilo başlığı ile tanıtılan diyet uygulayanların memnuniyetinin fazla olması nedeni ile de her geçen gün çok daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Hakkında yapılan yorumlarda baz alındığında elma diyeti ile kilo verenlerin sayısının çok fazla olduğu anlaşılmaktadır.

Peki, nedir bu elma diyeti?

Elma sağlıklı beslenme de başlı başına önem taşıyan bir meyvedir. Bunun nedeni cildi güzelleştirmesi, yağ yakması, tok tutması ve kalbi güçlendirmesi gibi özellikleridir. Bu nedenle de hemen hemen her diyet listesinde yer almaktadır. Elma diyeti 2 haftalık ve 6 günlük olmak üzere ikiye ayrılır.

Altı Günlük Yeşil Elma Diyet Programında ilk gün 1 kilo, ikinci gün 1,5 kilo, üçüncü ve dördüncü gün 2 kilo,5.gün 1,5 kilo ve son gün de 1 kilo elma yemeye dikkat edilmesi gerekiyor. Gün içerisinde şekersiz olmak koşulu ile 5 bardak yeşil çay tüketmeniz diyetiniz için oldukça faydalı olacaktır. Aynı zamanda elma ile birlikte kepekli ekmekte tüketilebilmektedir. Bu sayede ortalama 5-6 kilo verebilirsiniz.

2 Haftalık Yeşil Elma Diyet Programında ise kahvaltıdan önce iki bardak ılık su içmeniz gerekiyor. Kahvaltıda yine şekersiz olmak koşulu ile çay ya da bitki çayları, en fazla iki dilim kepekli ekmek, bir adet haşlanmış yumurta, kibrit kutusu büyüklüğünde tuzsuz peynir, 5 tane zeytin, çiğ olmak koşulu ile dilediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz. Sonrasında toplam 6 adet olmak koşulu ile eşit aralıklarla elma yemelisiniz. Diyet programında iki haftayı tamamladığınız takdirde ortalama 10 kiloya yakın bir kilo verebilirsiniz.

Not: Verilen kilo miktarı kişiden kişiye bünye değişiklikleri nedeni ile farklılıklar gösterebilmektedir.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir