Hızlı Kilo Vermenin En Basit Yolu

Hızlı Kilo Vermenin En Basit Yolu

Pek çok kişi yaz aylarının gelmesiyle beraber hızlı bir şekilde kilo vermenin yollarını aramaktadır. Hem sağlığını kaybetmeden hem de hızlı olarak kilo verebilir miyim sorusu ile pek çok araştırma yapıp, birbirinden farklı yöntemlere başvuru yapılmaktadır. Evde kilo vermek için basit kürler ve detoks uygulamaları basit egzersizler ile desteklenerek metabolizma hızlandırılması yapılabilir.

Sabah Ilık Su için

hizli-kilo-verme-yollari.jpg

Güne başlarken ilk olarak ılık içine birkaç damla limon damlatılmış suyu aç karın ile içerek açlık hissinizi keser ve ılık suyun ödem atıcı etkisi ile ödemlerinizi her gün bu yöntemi kullanarak atabilirsiniz.

Kahvaltıyı Asla Atlamayın

Günün en değerli öğünü olan kahvaltıyı asla atlamayın. Kahvaltı da almış olduğunuz enerji vücudunuzun gün içinde kullandığı enerjiyi oluşturmaktadır aslında. Düzenli kahvaltı alışkanlığı ile, sağlıksız ve düzensiz yeme alışkanlıkları ile alınan kilolar bu ritüel ile düzene koyularak kilo sorununuza çözümün ilk aşamalarından biridir.

hizli-kilo-vermek-isteyenlere-oneri.jpg

Ara Öğün Alışkanlığı Kazanın

Günün ana öğünlerinde abartılı yemek yemek sağlıklı olmadığı gibi metabolizmanızı yormakta ve daha çok yemelisin hissini midenize beyniniz iletmektedir. Kendinize ana öğünlerin arasına ara öğün koyarak çok acıkmadan, az ve sık yiyecek yiyerek zorlanmadan kilo verebilirsiniz. Sağlıksız ve bilinçsiz olarak kilo verme diyeti yapmaya uzmanınıza danışmadan lütfen başlamayınız.

Probiyotik Alımını Atlamayın

Çoğu kişi hiç yemek yemez ise kilo vereceği inancı ile kilo vermeye çalışır ve farkında olmadan kendine zarar vermektedir. Yemek her canlı için hayati bir olaydır. Kilo vermek için yemek yememe anlayışı yanlıştır. Az ve sık yiyerek sağlıklı olarak kilo verebilirsiniz. Ara öğünlerinizde meyveler ve hafif sebzelerin yanında içinde bolca bağışıklık sisteminizi korumaya yardımcı olan probiyotik alımı yapmayı ihmal etmemeniz gereklidir. Vücut kilo vermeye karşı direnç göstererek bağışıklık sistemi zayıflayabilir süt ürünlerinden yoğurdu günde en az bir kase tüketmeniz sizin için yararlı olacaktır.

hizli-kilo-vermek-isteyenlere-oneriler-nelerdir.jpg

İstikrarlı Olmak

Her işte olduğu gibi kilo vermek için de püf noktaları azimli ve istikrarlı olmalısınız. Bir gün iki gün yapıp ardından vazgeçerseniz hem metabolizmanızın kafasını karıştırmış olursunuz hem de vaz geçmişliğin vermiş olduğu pişmanlık ile psikolojik olarak yıkım yaşayabilirsiniz.

Evde kilo vermek için 4 maddelik başlangıç ritüelinin ardından kendiniz için en uygun diyet ve egzersizleri öğrenmek için diyetisyeninize başvurmayı unutmayınız.

Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir