Sivrisinek Isırıklarını Engellemenin Doğal yolu

Sivrisinek Isırıklarını Engellemenin Doğal yolu

Sivrisineklerin ısırıklarını engellemek doğal yollarla mümkündür. Bazı sivrisinekler sıtma gibi ölümcül hastalıklara dahi yol açabilir. Her bir sivrisinek sokması ile 3 mg kan çekilir. Ancak kanla direk temas nedeni ile sivrisineklerin salgısında bulunan virüsler ve bakteriler de kana karışabilir. Tehlike buradadır. Sivrisinek sokmasıyla yayılmış hastalıklar ciddi olabilir. Bazı uzmanlar sivrisinekleri dünyanın en ölümcül hayvanı olarak nitelendiriyorlar. Sivrisinek hastalıkları her yıl dünya çapında 725.000 kişinin ölümüne neden olmaktadır. Buna karşılık, yılanlar bile yaklaşık olarak yılda  50.000 kişiyi öldürürken sivrisinekler 725 000 kişinin ölümüne neden olabiliyor. Sivrisineklerin salgıları ise deride kaşıntıya neden olur. Sivrisinek ısırığı nedeniyle oluşan tahriş, sivrisinek salgısının sonucudur; bu da, beslenme sırasındaki kan akışını önleyen bir anti-pıhtılaştırıcı olarak işlev görür. İnsan vücudu, yabancı salgıya karşı reaksiyona giren histaminleri salgılar ve organik bileşiklerle (en basit şekilde) iltihabı önler.

Sivrisinek Isırıklarını Engellemenin Doğal yolu

Elma sirkesi sivrisinek Isırıklarını Engellemenin Doğal yoludur. Sivrisinek ısırmışsa elma sirkesine batıracağınız bir pamuk yardımı ile kızarıklık üzerine pres yapabilirsiniz. Oluşacak enfeksiyonları azaltmak için buz da kullanılabilir. Buz parçası eriyinceye kadar kızarık deri üzerinde tutulabilir. Buzdolabında soğutulmuş salatalık parçalarını da sivrisineklerin soktuğu bölgeye yerleştirebilirsiniz. Naneli diş macunu kaşıntıyı önler. Bu yüzden kaşıntıyı önlemek için organik nane diş macununu kullanabilirsiniz. Limonu dilimleyerek sivrisinek ısırıklarının oluşturduğu kızarık bölgenin üzerine soğuk olarak yerleştirebilirsiniz. Bu da Sivrisinek Isırıklarını Engellemenin Doğal yoludur. Bal doğal bir antibiyotiktir. Sivrisinek tarafından ısırıldığınızda biraz bal uygulayın.

Muz kabuğu

Tuhaf gelebilir, ancak, muz kabuğu sivrisinek ısırığı tedavisi için harika bir yoldur. Bunun nedeni, muz kabuğu içerisinde bulunan doğal yağlardan kaynaklanmaktadır. Bu doğal ilaç için sivrisinek ısırığına muz kabuğunu sürün.

Sivrisinek ısırık tedavisi  Aloe Vera

Aloe veranın fantastik, doğal, antiseptik bir madde olduğu biliniyor. Sivrisinek sokması için  Aloe verayı doğal bir çare haline getiren şey de budur. Aloe verada bulunan vitaminler ve mineraller ağrı, şişme ve kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olur. Bunun üzerine ısırıkların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır.

Etiketler
Benzer Yazılar
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir